Vyzyvatel Škody Kodiaq dorazil do Česka. Rodinné SUV Peugeot 5008 začíná na 545 tisících korun

Peugeot 5008 bude konkurovat pouze některým verzím nové škodovky, chybí mu totiž pohon všech kol. Zato se v nabídce objevuje i top verze GT se silným naftovým motorem a automatem.

Francouzská automobilka vyzdvihla druhou generaci rodinného modelu od velkoprostorového MPV směrem do kategorie SUV. Tím se rozšířilo pole konkurentů a jedním z nich tak může být i domácí Škoda Kodiaq. Peugeot podobně jako mladoboleslavské SUV nabízí místo až pro sedm cestujících. Sedadla ve třetí řadě jsou vyjímatelná a vyjdou na 20 tisíc korun. Kompletní test Peugeotu 5008 si můžete přečíst zde.

Sedm věcí, které se staly Peugeotu 5008 při změně na SUV. Nyní chce konkurovat Škodě Kodiaq
Peugeot 5008 útočí prostorností, variabilitou interiéru, ale i zajímavou cenou. Základní nabídky startuje na částce 545 tisíc korun, která je určena pro model s benzinovým čtyřválcem 1.2 PureTech o výkonu 130 koní, systémem start-stop a s manuální šestistupňovou převodovkou. Nejlevnější turbodiesel, tedy 1.6 BlueHDi o výkonu 120 koní (start-stop a manuální šestikvalt) vyjde na 605 tisíc korun. V obou případech jde o základní výbavu Access.Ta není příliš bohatá. Obsahuje jednoduchou klimatizaci, tempomat nebo displej i-Cockpit, který nahrazuje klasický přístrojový štít s budíky. Samozřejmostí jsou centrální zamykání na dálkové ovládání, elektrifikovaná okna či rádio. Auto v nejnižší výbavě stojí na kolech o velikosti 17 palců

Prostřední výbava Active už přichází s lepším systémem i-Cockip, který doprovází i středový dotykový displej a dvouzónovou klimatizací. Top výbava Allure pak stojí na kolech velikosti 18 palců, má čalounění kombinované s kůží, parkovací senzory nebo třeba výklopné stolky pro zadní cestující. Připlatit se dá 30 tisíc korun za navigaci, 27 tisíc za luxusní audio Focal nebo 37 tisíc korun za elektricky nastavitelná sedadla s masáží. Kompletní ceník Peugeotu 5008 najdete zde.

Naše nabídka